62. Hutnicza Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH
W dniu 8 maja 2025 roku w murach Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się statutowa, na stałe wpisana w tradycję Uczelni 62. Hutnicza Konferencja Studenckich Kół Naukowych.
Serdecznie zapraszamy do udziału!
62 edycja Hutniczej Konferencji Studenckich Kół Naukowych AGH to jedno z najważniejszych wydarzeń w działalności 150 kół naukowych działających w ramach AGH. Wydarzenie konferencyjne daje studentom możliwość zaprezentowania wyników ich pracy naukowej oraz konstrukcyjnej, jaką osiągnęli w ramach działalności w studenckich kołach naukowych. Referaty będą wygłaszane w 16 różnych sekcjach tematycznych. Konferencja odbędzie się w formie stacjonarnej oraz hybrydowej, w zależności od wybranych sekcji. Obrady w poszczególnych sekcjach będą miały miejsce na terenie kampusu AGH.
Serdecznie zapraszamy do udziału Studentki i Studentów działających nie tylko w kołach naukowych AGH ale także z spoza AGH. Zachęcamy do zapraszania zaprzyjaźnionych studentów działających w kołach naukowych innych Uczelni technicznych zarówno z kraju jak i z zagranicy!
Z serdecznymi pozdrowieniami,
Dr inż. Joanna Augustyn-Nadzieja
Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych
wraz z Komitetem Organizacyjnym Konferencji
KSIĄŻKA ABSTRAKTÓW (wersja 🇵🇱)
RELACJA FOTO_ KSAF AGH (autor Kamil Bochenek)
Na inauguracyjne otwarcie konferencji zapraszamy Państwa w dniu 8 maja na godz. 8.30 do Studenckiego Centrum Konstrukcyjnego (bud., D-12 ul. Kawiory 42). Wysłuchamy dwóch referatów otwierających, a naszymi gośćmi będą Julia Wojas – absolwentka AGH, stewardessa oraz pracownik firmy Woodward Poland Sp. z o.o. Electrical Component Engineer oraz Adam Zagrajek i Jan Brzyk współzałożyciele CleverHive Space, firmy rozwijającej nowoczesne oprogramowanie do sterowania łazikami księżycowymi.
Dodatkowo, w dniach konferencji 8-9 maja 2025 w budynku B-4 na I piętrze odbędzie się sesja posterowa prezentowanych prac naukowych przygotowana przez Studentów działających w Kołach Naukowych WIMiIP.
System zgłoszeń zamyka się 16.04.2025 godz. 23:59!
Link do formularza rejestracyjnego (wersja PL)
Link do formularza rejestracyjnego (wersja ENG)
Informacja o nagrodach
Każdy z uczestników konferencji otrzyma pamiątkowy Dyplom uczestnictwa.
Laureaci I, II i III miejsc z AGH zostaną nagrodzeni jednorazowymi stypendiami naukowymi odpowiednio w kwotach 700, 500 i 300zł !!!
Laureaci I, II i III miejsc z innych Uczelni (krajowe i zagraniczne) otrzymają nagrody rzeczowe.
Osoby w poszczególnych sekcjach mogą zostać wyróżnione przez Jury w kategoriach:
praca aplikacyjna o walorach konstrukcyjnych,
praca teoretyczna o walorach naukowych tj. innowacyjności badań.
Otrzymają nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Partnerów konferencji, jak również oferty staży, praktyk czy szkoleń w branżowych firmach, nad czym usilnie i mocno pracujemy 😉.
Dodatkowo…
Laureaci I miejsc będą mogli opublikować swe artykuły w monografii wydajnej przez Wydawnictwo Naukowe AGH, które znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MNiSW na pozycji 687 pod numerem 85600 z punktacją 80 pkt. Możliwość publikacji z wysoko punktowaną indeksacją umożliwi m.in. ubieganie się o Stypendium naukowe Rektora AGH. Warunkiem jest opracowanie tekstu publikacji zgodnie z wymogami wydawnictwa i uzyskiem pozytywnej opinii recenzenta. W przypadku małej ilości zgłoszeń Laureatów I miejsca, możliwość opublikowania artykułu będą mieli Laureaci kolejno II i III miejsca.
Konferencja odbędzie się w ramach inicjatywy Krakowskie Konferencje Naukowe.
Partnerem Konferencji jest Miasto Kraków.
Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz profilu na portalu Facebook naszego Partnera:
Kraków – ze względu na siłę demograficzną, ekonomiczną, społeczną i naukowo – kulturową – jest drugim miastem Polski. Posiada unikalne walory, na których opiera rozwój gospodarczy oraz wzrost jakości życia. Dysponuje wysokiej jakości kapitałem ludzkim, jest miastem świadomego wyboru miejsca zamieszkania, pracy, nauki, spędzania wolnego czasu dla ludzi wykształconych i kreatywnych. Priorytetem jest zrównoważony rozwój i możliwość sprostania konkretnym wyzwaniom przy umiejętnym wykorzystaniu własnych zasobów.
Ośrodek akademicki, z działającym od 650 lat Uniwersytetem na czele, jest trwale zespolony z miastem i w unikalny sposób buduje niepowtarzalny zasób wiedzy. Jest kluczem do konkurencyjności i innowacyjności nie tylko Krakowa, ale także całego regionu. Rozwijająca się intensywnie gospodarka oparta na wiedzy to zupełnie nowy proces w życiu gospodarczym Miasta, który włącza go w obieg nowoczesnej ekonomii świata.
Nadrzędnym celem jest, by Kraków był nie tylko miastem nowoczesnym, ale i dumnym z historycznego dziedzictwa. By był otwartą, bogatą, przyjazną i bezpieczną metropolią, tętniącą kulturą. Inteligentne zarządzanie i wzmacnianie sfery nowoczesnych usług oraz sektora badawczo-rozwojowego jest fundamentem rozwoju Krakowa – miasta, w którym stawia się na innowacyjność i efektywną współpracę nauki i biznesu.
Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się możliwościami, jakie oferuje magiczny Kraków – zakorzeniony w tradycji, uwrażliwiony na codzienność i otwarty na rozwój: www.dlabiznesu.krakow.pl
Fot. Piotr Krochmal
Fot. Piotr Krochmal
#Krakow #KrakowDlaNauki #NaukaPrzyszlosciaKrakowa #nauka #science #KrakowskieKonferencjeNaukowe