61. Hutnicza konferencja SKN AGH

11.04.2024

W dniu 9 maja 2024 roku w murach Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się statutowa 61. Hutnicza Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

61. Hutnicza Konferencja Studenckich Kół Naukowych AGH to kolejne ważne sztandarowe wydarzenie w działalności ponad 135 kół naukowych zrzeszonych w AGH. Planowana konferencja będzie stanowić miejsce gdzie studenci będą mieli szansę zaprezentować swój dorobek naukowo-badawczy i konstrukcyjny jaki zdobyli w dotychczasowej pracy w studenckim kole naukowym. Referaty prezentowane będą w 16 sekcjach tematycznych. Konferencja odbywać się będzie w sposób stacjonarny jak i hybrydowy w wybranych sekcjach. Obrady w poszczególnych sekcjach tematycznych odbywać się będą na terenie kampusu AGH.

Serdecznie zapraszamy do udziału Studentki i Studentów działających nie tylko w kołach naukowych AGH ale także z spoza naszej Alma Mater. Zachęcamy do zapraszania zaprzyjaźnionych studentów działających w kołach naukowych innych Uczelni technicznych zarówno z kraju jak i z zagranicy!

Z serdecznymi pozdrowieniami,

Dr inż. Joanna Augustyn-Nadzieja

Pełnomocnik Rektora ds. Kół Naukowych

wraz z Komitetem Organizacyjnym Konferencji

PROGRAM KONFERENCJI

TRANSMISJA NA ŻYWO (streaming otwarcia konferencji)

KSIĄŻKA ABSTRAKTÓW 61. HKSKN (wersja PL)

BOOK OF ABSTRACT (ENG version)

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA (KSAF, autorka: Julia Szczepka)

ZDJĘCIA Z WYDARZENIA (autor: Zbigniew Sulima)

Na inauguracyjne otwarcie konferencji zapraszamy Państwa w dniu 9 maja na godz. 8.30 do Auli A-0 AGH. Wysłuchamy dwóch referatów otwierających, a naszymi gośćmi będą Kinga Bochenek - Pełnomocniczka Prezesa Zarządu ds. ZSZ Fabryki Taśm Transporterowych Wolbrom S.A. oraz Jakub Niespodziański - współzałożyciel firmy THD Zufin.

W tym samym dniu, po uroczystym zamknięciu konferencji, zapraszamy uczestników konferencji na koncert rockowy zespołu Paweł Mosek Band, który odbędzie się w klubie Zaścianek o godz. 19:30.

Dodatkowo, w dniach konferencji 9-10 maja w budynku B-4 na I piętrze odbędzie się sesja posterowa prezentowanych prac naukowych przygotowana przez Studentów działających w Kołach Naukowych WIMiIP.

System zgłoszeń zamyka się 19.04.br godz. 23:59!

Link do formularza rejestracyjnego (wersja PL)

Link do formularza rejestracyjnego (wersja ENG)

Informacja o nagrodach

Każdy z uczestników konferencji otrzyma pamiątkowy Dyplom uczestnictwa.

- Laureaci I, II i III miejsc z AGH zostaną nagrodzeni jednorazowymi stypendiami naukowymi odpowiednio w kwotach 700, 500 i 300zł !!!

- Laureaci I, II i III miejsc z innych Uczelni otrzymają nagrody rzeczowe.

- Osoby wyróżnione w kategoriach:

- praca aplikacyjna o walorach konstrukcyjnych,

- praca teoretyczna o walorach naukowych tj. innowacyjności badań.

Otrzymają nagrody rzeczowe zasponsorowane przez Partnerów konferencji, jak również oferty staży, praktyk czy szkoleń w branżowych firmach, nad czym usilnie i mocno pracujemy 😉.

Dodatkowo…

- Laureaci I miejsc będą mogli opublikować swe artykuły w monografii wydajnej przez Wydawnictwo Naukowe AGH, które znajduje się w wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe MNiSW na pozycji 687 pod numerem 85600 z punktacją 80 pkt. Możliwość publikacji z wysoko punktowaną indeksacją umożliwi m.in. ubieganie się o Stypendium naukowe Rektora AGH. Warunkiem jest opracowanie tekstu publikacji zgodnie z wymogami wydawnictwa i uzyskiem pozytywnej opinii recenzenta. W przypadku małej ilości zgłoszeń Laureatów I miejsca, możliwość opublikowania artykułu będą mieli Laureaci kolejno II i III miejsca.

W tym roku partnerami konferencji są:

InterstalSunPROJECTArcelor MittalschranerCMCmoj s.a.fertingeracademicastarachowicekonstruktionlogo-stn